Jakab Ferenccel, Oroszi Beatrixszal beszélgetettem a Miérted YouTube csatornáján.
Szóba került, ki hogyan látja a járvány alakulását közép és hosszútávon? Melyek a reális célok, amiket kitűzhetünk, hogyan készüljünk a jövőre? Hogyan érdemes a járványra és a vírusra gondolnunk? Mit várhatunk a vakcináktól? Mit jelent a nyájimmunitás?
Kérdeztem őket az új vírus-variánsok jelentőségéről, a vakcinák újdonságairól. De kitértünk arra is, hogyan élik meg ők a járványt, mi ad nekik erőt az egyre nehezebb mindennapokban.
Jakab Ferenc virológus professzor, a Koronavírus-kutatási Akciócsoport vezetője. A Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar tudományos dékánhelyettese, a Szentágothai János Kutatóközpont tudományos titkára és az intézményben működő, legmagasabb (BSL-4) bio-biztonsági szintű virológiai laboratórium vezetője.
Oroszi Beatrix orvos, az Innovációs és Technológiai Minisztérium Járványmatematikai és epidemiológiai projektvezető epidemiológusa, a Semmelweis Egyetem Epidemiológiai és Surveillance Központ igazgatója.
A beszélgetésről számos médium beszámolt, így írásos összefoglalók is elérhetőek az alábbi linkeken:
-
1 Túlélni a pándémiát – nőgyógyászati daganatos betegként
-
2 Mikor nem kell maszkot hordani oltott személyeknek?
-
3 Miért nincs még olyan, hogy „legjobb” COVID-19 oltás?
-
4 „Kétszeresen mutáns” indiai variáns
-
5 Gyermekek és COVID – mik a tényleges kockázatok?
-
6 Iskolanyitási kisokos – igazolásokról
-
7 Globális trendek az emberiség fejlődésében
-
8 Meggondolták magukat??? Az oltottak vírusterjesztéséről, a védettség szintjeinek értelmezéseiről, a ritka mellékhatásokról, a szőrös malacokról
-
9 Antivirális és gyulladásellenes kezelési lehetőségek COVID–19-ben
-
10 Gyermekkori koronavírus-fertőzést követő sokszervi gyulladás diagnosztikája és kezelése