Koronás mesék XV – Orvosok és nővérek, magyarázat
Orvosok és nővérek – egészségügyi dolgozók, de nem csak ez a két szimbolikus szakma képviselői harcolnak a frontvonalon, hanem a gyógytornászok, védőnők, szülésznők, dietetikusok, gyógyszerészek, betegkísérők, asszisztensek, higiéniás szakemberek, mentősök, eü. műszakiak, pszichológusok és még nagyon sokan.
Makrofág – nagy falósejt, egy igazik kórokozót zabáló gép és még okos is…
Csontvelő – itt képződnek a vérsejtek, amolyan rendőrakadémia.
Kórokozó Világszövetség – ilyen szerencsére nem létezik a valóságban.
Antitestinjekció – ezt passzív immunizálásnak hívják, kívülről juttatunk ellenanyagokat egy szervezetbe és ezzel érünk el hatékony immunválaszt anélkül, hogy a szervezet aktívan részt venne az ellenanyag termelésben. Erre akkor van szükség, ha a fertőzés már megtörtént és nincs elég idő a szervezet immunválaszának beindítására „rendes” (aktív) oltással. Ilyen oltást adunk például veszettség és tetanusz ellen bizonyos esetekben. (Sajnos ilyen oltás sem létezik még a koronavírus ellen)
Pszichológiai hadviselés – a küzdelem nem fizikai síkja, amikor az ellenfél kitartását, harci kedvét teszik tönkre. A koronavírus esetében ez a félelem. Elsősorban attól, hogy nem tudjuk megfertőződünk-e és akkor mi lesz velünk és a szeretteinkkel. Ez fokozottan sújtja most az egészségügyi dolgozókat, így minden támogatás jól jön, amivel védeni lehet őket a pszichológiai háborúban.
-
1 A COVID-19-ről
-
2 mRNS oltások 3 – összetétel
-
3 mRNS oltások 2 – oltatni vagy nem oltatni, mellékhatások
-
4 Oltásom története, 78. nap
-
5 COVID védőoltások – Tények és tévhitek
-
6 Oltásom története, 30. nap
-
7 A COVID vakcinákról dióhéjban
-
8 Oltásom története, 29. nap
-
9 Oltásom története, 28. nap
-
10 Oltásom története, 27. nap